5 nejlepších online freetoplay her roku 2018

Počítačové hry jsou fenoménem 21. století a každým rokem přijde hromada nových titulů. Vývoj těchto her stojí společnosti nemalé peníze a tak není divu, že za ně utrácíme nemalé částky. Díky tomu však máme postaráno o zábavu na několik desítek hodin či dnů. Pak tu je druhá kategorie her – freetoplay, tedy hry, které jsou k dispozici zdarma. Díky tomu dokážou na svojí stranu přilákat celu řadu hráčů všech věkových kategorií. My jsme pro vás připravili článek, ve kterém vám představíme 5 nejlepších f2p her, které můžete zkusit i vy. 

Fortnite Battle Royale

Jedna z nejúspěšnějších her žánru Battle Royale, která se stala zároveň i „boomem“ roku 2018. Však se zeptejte kamarádů ve škole, popř. svých herních parťáků, jestli už Fortnite hráli. Hru vydala společnost Epic Games v roce 2017 a od té doby počet hráčů strmě roste. Navíc jí můžete hrát jak na počítači, tak i na PS4, Xbox One a vašem mobilním zařízení.

Ve Fortnite budete bojovat o život na malém ostrově proti ostatním 99 hráčům. Na obranu proti vašim nepřátelům budete mít širokou škálu zbraní, granátů a dalších zajímavých vychytávek, které přidávají Fortnite na originalitě. Pakliže dokážete přežít jako poslední, čeká na vás několik sekund slávy a radosti. Po minutě toto nadšení opadne a vy jdete hrát dál. Větší zábavu zažijete s vašimi kamarády v možnosti kooperace až 4 hráčů.

Chci hrát Fortnite

Heathstone

Tato karetní hra vyšla v roce 2014 a stále si drží věrnou komunitu svých fanoušků. Hru vytvořila světově známa společnost Blizzard, která stojí za kousky jako je World of Warcraft, Starcraft či Overwatch. Pokud jste vždy snili o tom, že budete sbírat různé kartičky, se kterými budete hrát proti kamarádům, pak máte jedinečnou možnost si to vyzkoušet. Hra Hearthstone přináší nespočetné množství karet (většinou se jedná o motivy ze hry World of Warcraft), které přibývají s dalšími expanzemi. Zároveň se u hry nebudete nudit, jelikož sebou přináší zajímavé animace a interaktivní prostředí.

Chci hrát Hearthstone

World of tanks

Tato hra je s námi už od roku 2011 a tak její popularita značně upadá. I tak je však celá řada hráčů, kteří ji aktivně hrají každý den. Hra nese tématiku tankových bitev dvacátého století a ve hře na vás čeká více než čtyři stovky strojů a celkem 11 hratelných národů, včetně Československa. „WoTko“ bylo populární především v roce 2013, kdy získalo ocenění Golden Joystick Awards za nejlepší online hru roku.

Chci hrát World of Tanks

League of Legends

Tak tahle hra vyšla už v roce 2009 a klobouk dolů, stále patří mezi nejhranější hry na světě. Ještě aby ne. „LoLko“ je velice atraktivní MOBA hrou, která vychází ze hry Warcraft 3, módu Dota. Navíc společnost Riot Games sype do „LoLka“ nemalé peníze na podporu E-sportu a tak i vy můžete snít o pohádkové výhře, která by vám zajisté změnila život. O výhře však můžete dál snít, jelikož většinu velkých turnajů vyhrávají profesionální týmy, především z Jižní Koreji.

Chci hrát League of Legends

Paladins

Paladins je hra, která na trh přišla v roce 2016 od společnosti Hi-Rez Studios. Jedná se o povedenou kopii hry Overwatch a když říkáme kopii, tak to myslíme doslova. Hra od Overwatche okopírovala opravdu značnou část obsahu, jediné co můžeme považovat za originální je systém karet, díky kterému můžete hrát jednoho hrdinu více způsoby. V samotné hře pak budete hrát za jednoho z hrdinů s ostatními čtyřmi spoluhráči a budete se snažit porazit nepřátelský tým v několika herních módech a mapách.

Chci hrát Paladins

Jaká free to play hra je podle vás nejlepší?