Fenomén jménem Warhammer 40,000 je s fanoušky žáru téměř 40 let

Warhammer 40 000, známý také jako Warhammer 40K nebo jednoduše 40K, je stolní hra s miniaturami zasazená do dystopické budoucnosti, kde lidstvo bojuje o přežití proti mnoha mimozemským rasám a démonickým entitám. Poprvé byla představena v roce 1987 společností Games Workshop a od té doby se rozrostla do rozsáhlého univerza s příběhy, které uchvátily představivost milionů hráčů po celém světě.

Desková hra Warhammer se odehrává v 41. tisíciletí – v době, kdy se lidská rasa rozšířila po celé galaxii a vládne jí Impérium lidí. Impérium je rozsáhlý totalitní režim, který prosazuje svou vůli kombinací vojenské síly, náboženské oddanosti a tvrdých zákonů. Císař lidstva, který Imperium stvořil, je občany uctíván jako bůh a říká se, že je nesmrtelný. Vládce je však již tisíce let na pokraji života a jeho říši hrozí nebezpečí ze všech stran.

Hlavními protivníky v prostředí deskové hry Warhammer 40K jsou mimozemské rasy, které se snaží zničit lidstvo. Nejpočetnější z nich jsou Orkové – divoká a bojechtivá stvoření, která žijí pro boj a jsou k němu geneticky předurčena. Eldar jsou vysoce vyspělou a technologicky vyspělou rasou, ale jsou také velmi arogantní a manipulativní. Rasa Tau je v galaxii relativně nová, ale rychle se rozšiřují a jsou technologicky vyspělí.

Snad nejobávanější ze všech nepřátel Impéria jsou bohové Chaosu. Jedná se o démonické entity, které se snaží zkazit a zničit veškerý život v galaxii. Slouží jim zrádní lidé a vesmírní mariňáci, kteří se obrátili na temnou stranu, stejně jako legie démonů a dalších nestvůr.

Hlavní obranou Impéria proti těmto hrozbám jsou vesmírní mariňáci, geneticky vylepšení supervojáci, kteří jsou fanaticky věrní Císaři a Impériu. Každá kapitola vesmírných mariňáků má svou vlastní jedinečnou kulturu a bojový styl, ale všichni jsou vysoce disciplinovaní a smrtící válečníci.

Kromě Vesmírných mariňáků má Impérium také rozsáhlé armády lidských vojáků známých jako Císařská garda. A také vysoce vycvičené zabijáky a psychické válečníky známé jako Sestry ticha a Císařští psykeři. Impérium také disponuje mocnými zbraněmi hromadného ničení, včetně Titánů, obrovských válečných strojů, které se tyčí nad bojištěm a mají ničivou palebnou sílu.

Vesmír Warhammeru 40K je také plný složitých politických intrik, náboženského fanatismu a morální nejednoznačnosti. Impérium není benevolentní silou a jeho metody jsou často brutální a utlačovatelské. Mnohé frakce v rámci Impéria, jako například Inkvizice a Adeptus Mechanicus, mají své vlastní plány a jsou ochotny přijmout extrémní opatření, aby dosáhly svých cílů.

Navzdory svému ponurému zasazení má Warhammer 40K oddané fanoušky, kteří si užívají strategickou hratelnost hry, spletitý příběh a možnost vytvářet si v rámci univerza vlastní armády a příběhy. Herní miniatury jsou velmi detailní a krásně zpracované – jejich malování a upravování je pro fanoušky stejně atraktivním koníčkem jako samotné hraní.

A kde aktuální sety k deskovce Warhammeru seženete? Na ohromnou nabídku figurek i časopisy White Dwarf, ve kterých najdete informace o pravidlech, směrnicích a chování jednotlivých ras, láká e-shop tlamagames.com.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux