Vše, co potřebujete vědět o „next-gen“verzi čili kompletní edici Zaklínače 3

Je Zaklínač 3 nejlepší hra všech dob? Slovy klasika o tom můžeme diskutovat, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat. Může být ale něco, co je nejlepší, ještě lepší – slovy jazykových mágů „nejoptimálnější“? Může! Zaklínač 3 se po mnoha letech dočkal tzv. next-gen updatu ve formě kompletní edice. Co přinášíza herní i technické novinky a jak si s ní poradí i starší herní železo, se dočtetev následujících řádcích.

Grafické vylepšení aneb fotorealistická procházka nejen Velenem

Hlavním tahákem next-gen verze je především vylepšení grafiky. Ta totiž narozdíl od famózního příběhu a herních mechanik už po více než sedmi letech od původního vydání přeci jen poněkud zastarává. To, co nám v roce 2015 přišlo jako neskutečné pokoukání,se už bohužel neslučuje se současnými vymoženostmi, jakými je například ray-tracing(RTX) nebo DLSS3, o které je next-gen verze obohacená.

Jistě, kdo by nechtěl lepší herní vizuál? Problém ale je, že ne každý hráč stačí držet krok a dokupovat stále modernější hardware. Ačkoliv ray-tracing nabízí téměř realisticky vypadající obraz (alespoň co se nasvícení herní scény týče), je nesmírně náročný na výpočetní výkon.

Jak to tedy je? Voda je teď v Zaklínači opravdu jako zrcadlo a kvalita světla a stínů je prostě neskutečná, ale vychutnáte si ji i bez nejnovějšího hardwaru?Zatím to bohužel vypadá, že sebez něj neobejdete. Tedy v případě, že chcete okusit všechny krásy, které nová verze skýtá. Hráči hlásí i mnohé drobné technické chyby, jako je problikávání některých textur a podobně. Vývojáři z CD Projektu Red alepracují na jejich opravách.

Pokud si tedy chcete vychutnat přidaný obsah, který next-gen verze nabízí (za chvilku se k němu dostaneme), můžete i se starším železem. Sice neuvidíte západ slunce odrážející se v nablýskané Geraltově zbroji nebo působivě realistické upalování čarodějů na náměstí Věčného ohně, ale i s „old-gen“ hardwarem bude hra vypadat výrazně lépe než v přechozí edici, a přitom bude i svižnější!

Nové výzbroje aneb i gameři si někdy potrpí na oblečení

S novou grafikou je zvláště teď v zimních měsících potulování se po lesích Velenu nebo slunném toussaintském království pastvou pro oči i duši. Není to ale to jediné, co next-gen Zaklínač 3 nabízí. Do hry přibylo mnoho nové výzbroje, jako jsou třeba meče devítiocasé lišky, zbroj bílého tygranebo zbroje podle seriálovéhoZaklínače v provedení Henryho Cavilla.

Nový quest aneb co skrývá Ďáblova jáma

S novou výzbrojí se pojí i jeden nový úkol, který tvůrci do next-gen Zaklínače 3 přidali. Úkol má velmi zajímavou zápletku i skvěle napsaný scénář, takže i kvůli němu stojí nová verze hry za zahrání, byť by to mělo být bez využití plného grafického potenciálu.Čeká vás při něm návrat do Ďáblovy jámy ve Velenu.

Jediná škoda možná je, že nového obsahu do hry nepřibylo více. Na jednu stranu je perfektní, že tvůrci poskytli vylepšenou verzi, za kterou se skrývá nepředstavitelná práce, zcela zdarma. Na tu druhou by se ale určitě našli hráči, kteří by rádi zaplatili pár euro,pokud by to znamenalo, že je čeká více novýchGeraltovýchdobrodružství.

Alternativní vzhledy aneb co se moc nepovedlo

V nastavení můžete zapnout i alternativní vzhled nilfgaardských vojáků vycházející z první řady seriálu od Netflixu nebo i jiný vzhled samotného Marigolda(naštěstí vzhled Ciri zůstal zachovaný). Nám i většině ostatních hráčů tento alternativní vzhled připadá poněkud nešťastný, ale proti gustu…

Když jsme u těch alternativ, tak ani mapa nezůstala zapomenutá a tvůrci vyslyšeli prosby hráčů a přidali nový cestovní bod na Vranohrad, kdy už nemusíte zdlouhavě zdolávat most a celý kopec až nahoru ke hradu, abyste navštívili kováře nebo si něco vyzvedli z truhly. Nebyl by to CD Projekt Red, kdyby ani takováto relativní drobnost nebyla promyšlena do detailu –než dokončíte quest s baronem, nový fast-travel nebude k dispozici, nicméně na nádvoří baronova sídla spatříte, jak se nový rozcestník vyrábí.

Tip: Zamysleli jsme se nad tím, proč a čím je vlastně Zaklínač 3 tak boží.

Definitivní tečka za Zaklínačem 3…?

Už jen název next-gen updatu „definitivní edice“ dává tušit, že nejde jen o kompletní verzi hry, ale také o verzi poslední. Bohužel. Neznamená to ale v žádném případě konec zaklínačské ságy z pera (či spíše klávesnic) CD Projekt Red, kde se již usilovně pracuje na čtvrtém díle. Ten je sice zatím v nedohlednu, ale můžete se těšit na kompletní remake vůbec prvního herního Zaklínače z roku 2007. Oficiální datum vydání zatím v CD projektu Red neoznámili.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux