Online hry v prohlížeči

Zahraj si oblíbené online hry zdarma přímo ve svém prohlížeči.

Online hry v prohlížeči a jejich výhody

Výhodou těchto her je především to, že se nemusí stahovat žádný další přidružený software. Po stránce hardwaru jsou tyto hry velmi nenáročné a stejně tak jsou nezávislé na konkrétním operačním systému. Hráč se ani nemusí nikde registrovat, řada z nich je navíc zdarma. Oblíbený je i model, kdy je zdarma pouze základní verze hry a připlatit je nutné si za další funkce.

Tyto hry lze hrát v módu pro více hráčů, případně si je můžete zahrát i samostatně. Navíc nabízejí hry v prohlížeči i velmi pestrou žánrovou škálu.

Zpravidla se tyto hry ve srovnání s klasickými počítačovými hrami hrají kratší dobu. Samostatnou kategorii v této sféře pak představují tzv. persistent-browser-based hry. Ty stojí na pomezí klasických browserových her a her z kategorie Massive Multiplayer Online Games.

Typickým rysem těchto her je to, že jsou perzistentní, tedy trvalé. Pokroku ve hře je tedy možno dosáhnout během delšího časového úseku. Informace o hráčích a aktuální stav herního světa jsou zaznamenávány na server.

Hry v prohlížeči s registrací

Jak vznikly browser games

Hry v prohlížeči neboli browser games jsou takové hry, které lze hrát přímo na webu nebo s pomocí webového prohlížeče. Tyto hry se spouští prostřednictvím HTML nebo zásuvných modulů, jako je Java nebo v minulosti také Flash.

Historický vývoj těchto her je proto spjat především s vývojem právě jazyků Java a Flash. Historie Flashe sahá konkrétně až do poloviny 90. let. Záhy se ukázalo, že celá technologie má výrazný potenciál a dokáže se velmi dobře uplatnit nejen v rámci herního průmyslu.

Pravý boom nastal na přelomu 20. a 21. století. To vedlo i ke vzniku řady profesionálních vývojářských studií, která se zaměřovala právě na vývoj her pro tuto platformu. Vlna zájmu pak vedla i k tomu, že se objevila řada nezávislých vývojářů. A značnou oblibu si tento herní segment udržel dosud.