Goodgame Empire

Goodgame Empire je další z mnoha strategických her, kterou si můžete zahrát přímo ve vašem prohlížeči. Samotná hra nepatří mezi žádné nováčky a je zde s námi již skoro 9 let. Prošla mnohými úpravami a vylepšeními, které ale i přesto nemění samotnou podstatu hry.

Úkolem je vybudovat mocné panství, vlastnící pracovité poddané a vojsko, které bude znát kdejaký válečník. Z neznámého zemana se můžete vypracovat až k těžko porazitelnému panovníkovi. Jedná se o budovatelskou a válečnou hru. 

  • Na jedné straně se musíte starat o své poddané, stavět jim příbytky, okrasné prvky a umožnit jim práci. Poddaní a jejich spokojenost je klíčové, jelikož vám produkují dřevo a kamení, což je základní stavební jednotkou v celé hře. Větší množství vylepšených příbytků pojme více lidí, které také potřebujete kvůli výběru daní. 
  • Jakmile si vyděláte díky daním nějaké zlaťáky, tak je můžete využít pro verbování vojáků. Vojsko je nedílnou součástí panství. Neslouží k pouhé obraně, ale také k samotným útokům na jiná panství. 

Spolupráce

Není to hra, ve které fungujete pouze vy sami. Již od samého počátku se můžete přidat k nějaké alianci. Buď si zvolíte z nabízených, kdy se jedná spíše o začátečnické aliance, a nebo si zkusíte u již zaběhlé aliance domluvit členství. 

Samotná aliance je pro přežití velmi důležitá. Po určité době totiž ztrácíte začátečnickou ochranu, která je vám poskytnuta primárně pro prozkoumání samotné hry a „rozkoukání se“. V alianci můžete komunikovat s dalšími svými spolubojovníky a domlouvat s nimi taktiku, kterou povedete proti znepřáteleným aliancím. Členové aliance jsou primárně podporou. Pokud budete napadeni, tak vás půjdou ve většině případů odhodlaně bránit. Jestliže nebudete mít na panství suroviny, tak je doručí.

Boje jsou pro alianci prioritou, jelikož díky nim získává body slávy, které se počítají do žebříčku. S postupným nárustem bodů slávy získává aliance různé bonusy, které platí na všechny její členy. Ať už se jedná o získávání vyššího počtu bodů slávy při bojích, zvýšení rychlosti přesunu vojáků, či přepravy surovin mezi jednotlivými členy.

Závěrem

Na hře bych vyzdvihla její nenáročnost a jednoduchost. Grafika samotné hry je pěkná. Orientace ve hře není nikterak problematická a v případě nouze se může hráč kdykoliv obrátit na pomoc v pravém horním rohu obrazovky. Komunita stálých hráčů je přívětivá a vždy vám ráda se vším poradí.

Existuje i fórum určené přímo pro řešení problému. Dozvíte se na něm také nadcházející akce, které jsou pravidelné a vždy motivující k tomu, aby se hráč snažil získat danou odměnu.

Hrát zdarma Goodgame Empire

Hrát hru zdarma

Gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=zz-IU_CbxmE
0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goodgame Empire Login
1 rok před

je ot vskutku uzasna hra

Petr Goodgame
1 rok před

Nejlepší

poetr
1 rok před

super

poetr
1 rok před

ahoj

4
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux