Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale je free to play akční online hra, ve které se utká 100 hráčů a zůstane pouze jeden vítěz. Hra nervů, schovávání, budování a šílené akce vám nabídne nekonečnou zábavu a nepopsatelný pocit z dosaženého vítězství.

Tato hra se stala doslova mantrou v rámci videoherního světa poslední doby. V této recenzi se podíváme na to, proč tomu tak, a jak je možné, že se hra během poměrně krátké doby stala jednou z těch vůbec nejhranějších na světě s desítkami, ne-li stovkami milionů aktivních hráčů.

K masovému rozšíření, jak už to tak bývá, výrazně přispěl fakt, že hra je free-to-play, čili si ji může zcela zdarma zahrát úplně každý. To, jakým způsobem na sebe a svůj chod vydělává, je poté skryto v různých mikrotransakcích. Můžete kupříkladu obohatit svou postavu nové skiny a odlišit se tak, od ostatních hráčů. To, co k ní každý den připoutává nespočet hráčů, je rovněž to, že na ní vývojáři neustále pracují a díky tomu se stále objevují nové mapy, postavy, zbraně a další novinky. Doplňme, že hru si můžete zahrát na PS4, Xboxu One, Nintendo Switch a samozřejmě také na počítači.

Jaký je Fortnite?

Fortnite je battle royale hrou, která stojí na principu toho, že bojují všichni proti všem ve stočlenném herním poli, až nakonec zůstane pouze jeden jediný přeživší. Avšak, aby to nebylo tak „lehké“, používá k tomu i to, že se mapa, na které se celý boj odehrává, neustále zmenšuje. Důležitou roli zde také hraje prvek, kdy hráči staví vlastní objekty, což přidává hře po taktické stránce. To vše se odehrává v ikonické kreslené grafice, díky čemuž je Fortnite nezaměnitelný. Stejně tak důležitý je zde specifický smysl pro humor a různé bláznivé tanečky, které vaše postava ve hře provádí. 

Verdikt

Není divu, že je Fortnite tak obrovským fenoménem, protože se jedná o velice zábavnou a svižnou hru, jenž je také plná akce. Obrovským plusem je také již zmíněná obrovská komunita hráčů rozprostřená po celém světě. Recenzovat tuto hru je však obzvlášť složité, protože je jednou z těch, kterou hráči buď milují či nikoliv. Až tak moc je specifická. Tudíž není nic lehčího, než si jí sám zahrát a udělat si vlastní názor. Člověk jí buď propadne, asi jako většina ostatních, nebo bude pouze nechápavě kroutit hlavou nad jejím úspěchem.

Fortnite ke stažení zdarma

ŽÁNR: Akční
VÝVOJÁŘ: Epic Games, People Can Fly
VYDAVATEL: Epic Games, Gearbox Software
DATUM VYDÁNÍ: 21. července 2017

Fortnite systémové požadavky PC

Minimální HW požadavky

  • OS: Windows 7/8/10 64-bit
  • CPU: Core i3 2.4 Ghz
  • RAM: 4 GB
  • GPU: Intel HD 4000

Doporučené HW požadavky

  • OS: Windows 7/8/10 64-bit
  • CPU: Core i5 2.8 Ghz
  • RAM: 8 GB
  • GPU: Nvidia GTX 660 or AMD Radeon HD 7870 equivalent DX11 GPU, 2 GByte VRAM

Wallpapers / Screenshots

4.3 6 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux