Valorant

Hra byla vydána v červnu roku 2020. Autorský tým už má za sebou úspěšný titul League of Legends. Novinka, která byla v první fázi uzavřena jako uzavřená betaverze, tak byla herními fanoušky netrpělivě vyhlížena. Ambice byly nemalé, hovořilo se o tom, že tu možná máme adepta na krále multiplayerových stříleček.

Taktická střílečka z prvního pohledu se odehrává v blízké budoucnosti. Hlavními hrdiny jsou tzv. agenti. Vaším úkolem bude si jednoho z nich zvolit. Každý z nich je vybavený zbraněmi a určitými schopnostmi jako například rychlost či tvorba dýmu.

Hraje se v režimu 5 na 5. V každém zápase na vás čeká 25 kol. Trvat mohou několik sekund nebo až několik minut. Vašim úkolem bude vyhrát 13 kol, pak je vítězství vaše. Základní princip dění ve hře je poměrně přímočarý: Váš tým musí položit bombu alias Spike, kterou bude bránit do té doby než vybuchne.

Inspirace úspěšnými

Z hlediska hratelnosti lze ocenit to, že až s hrou strávíte více času, začne se vám dost možná více líbit. Povšimnete si totiž dalších detailů a objevíte nové strategie.

Hráče na první pohled potěší fakt, že hra sází na osvědčené postupy (hlavně styl střelby), které už fungují v jiné populární střílečce – Counter Striku. Podobné slavné střílečce jsou také herní mapy Valorantu.

Schopnosti jednotlivých hrdinů pak shodně nejednomu hráči připomenuly titul Overwatch. Někteří jí však proto vyčítají jen minimální originalitu a fakt, že projekt vsadil na osvědčené postupy.

Vizuální zpracování novinky Valorant si zaslouží pochvalu. Grafické pojetí vsází na minimalismus a zároveň pestré barvy, působí proto více kresleně. Zdánlivě podprůměrně vyhlížející grafika je však takto cíleně stylizována.

Souvisí to s hratelností, postavy jsou na pozadí, které nepřekypuje detaily, mnohem lépe patrné. Valorant je tak titulem, který je svým starším „sourozencům“ minimálně důstojnou konkurencí.

Valorant ke stažení zdarma

HW / systémové požadavky

Minimální

  • CPU: Intel Core 2 Duo E8400
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafika: Intel HD 4000 (1GB VRAM)
  • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Rychlost: 30FPS Více na: https://doupe.zive.cz/clanek/online-strilecka-valorant-opousti-betu-stahujte-zdarma

Doporučené

  • CPU: Intel i3-4150
  • Paměť: 4 GB RAM
  • Grafika: Geforce GT 730 (1GB VRAM)
  • OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
  • Rychlost: 60FPS Více na: https://doupe.zive.cz/clanek/online-strilecka-valorant-opousti-betu-stahujte-zdarma
5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux