Světový den her 2021

Svůj mezinárodní den má mnoho osob i předmětů. Slavíme takto Mezinárodní den žen, matek nebo dokonce dětí. Věděli jste, že ve světě se slaví i Světový den her? Kdy se na něj můžete těšit, kdy se objevil poprvé a co je vlastně jeho cílem?

Světový den her se prosazuje i v ČR

V ČR tento svátek příliš rozšířený není. Řada z vás tak možná netuší, že letos připadá konkrétně na 28. května. Poprvé byl přitom vyhlášen už v roce 1999, a to zásluhou International Toy Library Association.

Tato instituce je mezinárodní neziskovou organizací, která sdružuje knihovny hraček a her napříč celým světem. Knihovny v podstatě pod dohledem proškoleného personálu poskytují prostor pro hraní, a to nejen dětem, ale i dospělým.

Tradici má den věnovaný hrám především ve Velké Británii a USA. Netrpělivě jej vyhlíží také hráči v Norsku či v Itálii. Pozvolna si však hledá své příznivce i v České republice.

Jak oslavit Světový den her

Řada obchodníků při této příležitosti nasazuje slevy, konají se zajímavé akce, své prostory za účelem hraní otvírají knihovny napříč světem, ale zahrát si pochopitelně můžete i jen tak sami doma.

Co budete hrát, to už závisí na vaší fantazii. Svátek oslavuje hry všeho druhu, tedy kromě počítačových a konzolových i ty stolní od jednoduchého pexesa až po šachy nebo třeba oblíbené deskové hry. Na své si přijde skutečně každý.

Záměrem Světového dne her tak je hlavně stmelit lidi a připomenout jim, aby si nezapomněli hrát. A to i bez ohledu na to, že dětskému věku dávno odrostli. Dětem zase tento den dává prostor a vyzývá je, aby si pokud možno celý den jen hrály.

Určitě se proto touto příležitostí inspirujte, i když si myslíte, že jste na hraní poněkud velcí. Vždyť kdy jindy získáte tak perfektní možnost, jak se na chvíli vrátit do bezstarostných časů dětství a mládí? Schopnosti umět si hrát si ostatně cenila řada významných osobností. Albert Einstein považoval hraní za skvělý způsob, jak si zjednodušit život. Velkým zastáncem her byl také Jan Amos Komenský.

Něco pro milovníky sportu

Žádné hry a hračky už doma nemáte a hledáte inspiraci? Máme pro vás několik tipů na zajímavé hry, které si můžete pořídit a zaručeně se jimi navíc vydržíte bavit déle než jediný den.

Mezi stálice jednoznačně patří série FIFA. FIFA 21 je nejnovějším počinem z dílny Electronic Arts. Představí se v ní největší současné hvězdy zelených trávníků. Na hráče čeká především inovativní podpora enginu Frostbite.

Pokud vás fotbal příliš neláká, můžete obratem přesedlat na led. Dalšího pokračování se totiž dočekala i série NHL, která v současné době čítá už tři desítky titulů.

NHL 21 tak udělala jistě velkou radost všem, kterým v době omezených sportovních událostí už začínal chybět hokej. Stojí za ní vývojářská společnost EA Vancouver. Tradiční hokejové zápolení tentokrát vývojáři ozvláštnili mnoha novými prvky. Inovace se dočkala především pohyblivost, díky čemuž celá hra znatelně nabyla na dynamice.

Akční adventura i hra pro děti

Mezi tituly, které si jednoznačně zaslouží vaši pozornost, lze zařadit také God of War na PS4. Akční adventura vás zavede do světa draků, příšer a bohu. Čeká na vás strastiplné putování, ve kterém tentokrát Kratos bude mít po boku svého syna.

Pokud se některá z her stala legendární, je to jednoznačně Minecraft. Svět plný kostiček uchvátil miliony hráčů na celém světě. Užít si dnes tedy už můžete dokonce i Minecraf na PS4.

Kam si v herním světě namíříte, to záleží plně na vás. Minecraft patří ke hrám typu sandbox, hráče proto v jeho konání nikterak neomezuje. Ovšem pozor na to, až se v herním světě setmí, jde o ideální čas, který na svět láká zombíky.

Hledáte-li tak možnost, která vám nabídne velký prostor pro vaši fantazii, je právě tahle sandboxový Minecraft ideální. Navíc tato hra podporuje kreativitu dokonce i podle odborníků. Pro ještě více zábavy si ji můžete zahrát až v osmi lidech.