StarCraft 2

Hra Star Craft 2 vyšla v roce 2010 a byla okamžitým hitem. První díl této veleúspěšné série vyšel v roce 1998 a pokračování tak bylo celou herní komunitou dychtivě očekáváno. Star Craft 2 všechna tato očekávání naplnil, ba dokonce v některých ohledech i předčil. Svět Star Craftu se točí kolem konfliktu tří různých živočišných druhů. Prvním z nich jsou lidé (ve hře označovaní jako Terrans), druhými Protoss, což je technologicky mimořádně vyspělá civilizace s rozvinutými telekinetickými schopnostmi a třetími jsou Zergové. Samotná hra je poté rozdělena do tří částí, přičemž každá z nich se koncentruje na jinou z těchto tří hratelných ras. Kampaň základní hry nese podtitul Wings of liberty a koncentruje se na příběh lidské rasy. DLC Heart of Storm se zabývá intergalaktickým konfliktem z perspektivy Zergů. Celý příběh druhého dílu dochází ke konkluzi v expanzi Legacy of the void, v níž se hráč ujímá otěží Protossů. Hra obdržela roku 2010 cenu VGX za nejlepší PC hru roku. Dodnes je neuvěřitelně populární, což je vidět i v číslech. Měsíčně se jí po celém světě zahraje přes dva miliony lidí a jen za rok 2010 se prodalo téměř pět milionu jejích kopií.

Mezi největší klad SC2 patří to, že jeho základní kampaň Wings of liberty je zcela zdarma. Hráč tak dostává možnost se se hrou seznámit, osahat si ji a líbí-li se mu co vidí, může následně investovat do jejích brilantních rozšíření. Na to, že vyšla již před deseti lety má hra velmi solidní grafiku. Příjemné je to, že všechny tři rasy se stylem, kterým je za ně třeba hrát do určité míry liší, ale ne natolik, aby se hráč při změně frakce cítil ztracený. Pro nezkušeného hráče může být hra zpočátku sice lehce obtížná, ale díky srozumitelnému tutoriálu se ji za krátkou dobu každý naučí ovládat. A každý ji může hrát svým vlastním osobitým stylem. Hra překypuje detaily a možnostmi. Hráč si může například zahrát minihru v kantýně, či podívat se na úsměvné televizní zprávy, ve kterých se hlasatelé snaží překroutit fakta tak, aby z vašeho protagonisty udělali v očích veřejnosti krvelačného teroristu. Hra má neuvěřitelně hutnou atmosféru, pomocí které vás vtáhne do svého bohatého světa až po okraj. SC2 nabízí silnou imerzi, originalitu a omrzí-li vás singleplay můžete se směle pustit do silně kompetitivního multiplayeru (jen se nelekněte komunita dokáže být peprnější než Brood lord). V rámci multiplayeru hra nabízí možnost vytváření vlastních map, kde si pokud jste šikovní, můžete vytvořit z SC2 i hru zcela vlastní.

Co se týče některých záporů tak hlavní se týkají rozkouskování příběhu kampaně na tři díly. Pokud se do děje totiž hráč ponoří a chce v něm pokračovat, musí si za další dvě rozšíření připlatit, což je tah, který bychom čekali spíše od EA Games, než od Blizzardu. Příběh může být po určité době také lehce stereotypní a rozhodně není pro žánr sci-fi tím, čím pro něj byl první Mass Effect. Přesto však nabývá epických rozměrů a jste-li citlivější povahy, možná v jeho konkluzi uroníte nejednu slzičku.

Star Craft 2 je revoluční hrou, která navždy změnila žánr real-time-strategies. Je to hra dělaná od hráčů pro hráče a je to na ní náležitě poznat. Pyšní se notným citem pro detail, poutavým příběhem a mimořádně zábavným gamplayem. Zkuste si ji. Rozhodně toho nebudete litovat!

StarCraft 2 ke stažení zdarma

Download Game

HW / systémové požadavky PC:

Minimální

 • Procesor: Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon 64 X2 5600+
 • RAM: 2 GB
 • OS: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce 7600 GT nebo ATI Radeon HD 2600 XT nebo Intel HD Graphics 3000 or better
 • Pevný disk: 30 GB
 • Paměť: 64 MB

Doporučené

 • Procesor: Intel Core i5, či AMD FX Series Processor nebo lepší
 • RAM: 4 GB
 • OS: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 650 or AMD Radeon HD 7790 or better
 • Pevný disk: 30 GB
 • Paměť: 1024 MB

Gameplay

Galerie

StarCraft 2
1 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux