Sony PlayLink je zábava pro večery s přáteli

Pokud už Vás klasické společenské hry nebaví a chcete nějak oživit večerní posezení s přáteli, má pro vás PlayStation novou, ani ne rok starou, alternativu. Hry PlayLink lze ovládat chytrým telefonem a užijete si s nimi spoustu zábavy.

Oživte zábavu s přáteli aplikací PlayLink

Už v červnu loňského roku avizovala společnost Sony vydání Sony PlayLink pro uživatele herní konzole PlayStation 4. Jde o to, že si společně s přáteli či rodinou nainstalujete stejnou aplikaci do svých chytrých telefonů a ihned tak máte vzdálený ovladač, díky kterému můžete plně ovládat svou postavu ve hře. Her v současnosti sice není moc, ale jistě budou další vycházet a možnosti zábavy se tak rozrostou. Samozřejmostí ale také je, jak již bylo uvedeno, vlastnit PlayStation 4. To jen pro pořádek.

Chytrý telefon jako interaktivní ovladač

Telefon tedy bude fungovat jako ovladač. To znamená, že pohybem nebo zvukem budete ovládat herní akce. Což je výhoda hlavně pro ty, kteří nemají více ovladačů a chtějí si s přáteli zahrát společně hru. Výstup hry tak samozřejmě máte na obrazovce své televize. V některých případech si lze aplikaci nainstalovat do tabletu, namísto smartphonu. Oficiální spuštění aplikace proběhlo už 4.července 2017, v současné době je dostupných 6 her, které jsou vyloženě určeny pro PlayLink. Další herní tituly však na sebe určitě nenechají dlouho čekat. Hry pořídíte buď klasicky v PlayStation Store nebo ve specializovaných prodejnách her.

Dosavadní herní tituly pro PlayLink

Pojďme se tedy podívat, jaké tituly jsou k dispozici a hlavně co nás v jednotlivých hrách čeká:

  • Frantics je hra pro 1-4 hráče, obsahuje různé druhy arkádových her a miniher. Průvodcem hry je lišák The Fox, který může průběh hry i velmi lstivě komplikovat.
  • Hidden Agenda je hra pro 1-6 hráčů, jedná se o příběh, který svými rozhodnutími hráč zásadně ovlivňuje, ale každý hráč má určen zcela jiný cíl hry.
  • Knowledge is Power je hra pro 2-6 hráčů. Je to vědomostní kvíz, kde jde hlavně o to přechytračit ostatní hráče, být co nejpřesnější a nejrychlejší.
  • That’s You! je také hra pro 2-6 hráčů, zde jde o společenský kvíz s trochou sarkasmu. Ve hře musí hráč zodpovědět otázky týkající se ostatních hráčů.
  • SingStar Celebration je hra pro 1-8 hráčů. S aplikací SingStar Mic v telefonu můžete předvést svůj pěvecký talent.
  • Planet of the Apes: Last Frontier je hra na bázi interaktivního filmu a podobně jako u Hidden Agenda jde hlavně o rozhodování, které následně ovlivňuje děj.

U některých titulů je dokonce i čeština! Což je dobrá zpráva, málo i klasických her pro konzole má českou lokalizaci, proto potěší, pokud bude k dispozici pro tuto aplikaci i hra v našem mateřském jazyce. Každý si zde může přijít na své, takže ať už máte rádi klasické příběhové hry, kde díky vašim rozhodnutím budete ovlivňovat děj nebo chcete předvést a poměřit s ostatními své vědomosti, určitě si z aktuální nabídky her pro PlayLink vyberete. Zábava zaručena a pro zpestření večera je to ideální volba, pokud už vás klasické společenské hry nebaví.