Nejlepší herní myši v roce 2022

Nezbytným doplňkem každého počítače je myš. Výběr herní myši dokáže výrazně ovlivnit váš herní zážitek. Proč a jakým způsobem?

Proč je důležité si koupit herní myš

Kvalitní herní myš vám pomůže výrazně zlepšit K/D ratio, umožní vám snadněji docílit headshotu nebo zlepšit pohyb kurzoru. Navíc se jedná ve srovnání s upgradem počítače o poměrně jednoduchý způsob, jak maximalizovat herní zážitek.

Při srovnání gamepadu proti klávesnici a myši téměř vždy vítězí právě spojení klávesnice s myší. Rychlost a přesnost jsou bezkonkurenční, což se projevuje zejména při hraní stříleček z pohledu první osoby, kde na reflexech a přesnosti mimořádně záleží.

Myš je tedy pro hráče skvělou investicí. Co do kvality, funkcí i provedení se však od sebe jednotlivá zařízení liší. Vybírat můžete mezi lehkým lehkými „myškami“, řadou bezdrátových modelů i dostatkem myší s programovatelnými tlačítky. Které jsou ty nejlepší?

Které herní myši patří pro rok 2022 k těm nejlepším

Trh nabízí pestrou škálu herních myší. Následující modely patří k pomyslné špičce na trhu aktuálně v roce 2022:

Razer Deathadder V2

Razer Deathadder V2

Jde o univerzální myš vhodnou pro většinu počítačových hráčů. Hodí se primárně pro praváky. Tvarem dobře padne do ruky bez ohledu na její velikost nebo způsob úchopu.

Hlavní „práci“ zde odvádí optický senzor Razer Focus+. Myš disponuje citlivostí 20 000 DPI. Zařízení jednoznačně vyniká jedním z nejlepších snímačů, u něhož vysoké číslo není jen planým slibem. Skvěle funguje na tvrdých i textilních površích. Lze ji proto označit za vynikající herní myš.

Model Razer Deathadder V2 disponuje rovněž šesti tlačítky. Ergonomická myš je vybavena USB rozhraním.

Logitech G203 Lightsync

Logitech G203 Lightsync

Hlavně hráči, kteří usilují o pořízení myši za přívětivější cenu než je u herních modelů obvyklé, ocení Logitech G203 Lightsync. Všestranně použitelná myš se chlubí nejen nízkou cenovkou.

Potěší i konzistentním výkonem ve vydařeném designovém „balení“, které svým klasickým vyzněním jednoznačně neurazí. Myš je určena pro praváky a je vybavena pěticí tlačítek. Pro zapojení slouží USB rozhraní.

Ergonomická myš dosahuje citlivosti 8 000 DPI. Vyhovovat bude pak hlavně těm, kteří preferují primárně menší myši. Nadšení hráči ocení také to, že je tento model vybaven stylovým RGB podsvícením.

Razer Naga Pro

Razer Naga Pro

Tato myš potěší především hráče MMO. Model Razer Naga Pro je vybaven optickým senzorem Razer Focus+. Nabídne citlivost až 20 000 DPI, díky tomu je tato myš maximálně přesná.

Dále disponuje třemi vyměnitelnými bočními destičkami pro možnost osobní konfigurace tlačítek. Využít můžete 19 + 1 programovatelných tlačítek pro rozšířené ovládání. Potěší rovněž ergonomické umístění všech tlačítek. 

Určena je pro praváky a disponuje nejen USB rozhraním, ale i možností připojení pomocí Bluetooth. Toto zařízení je kompatibilní s nabíječkou Razer Mouse Dock Chroma.

SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless je dalším přírůstkem v rodině optických myší. Navržena je pro praváky. Nabídne citlivost až 18 000 DPI. Vybavena je senzorem TrueMove Pro. Myš používá rozhraní Quantum Wireless 2.0 + USB Type-C. Disponuje šesti tlačítky.

K používání této myši nepřesvědčí příliš design, nicméně první vyzkoušení nekompromisně potvrdí, že je s ní potřeba přece jen počítat. Nabídne totiž velmi pohodlný úchop. Ten je podpořen i mimořádně nízkou hmotností, která činí pouze 80 gramů.

Myš je vybavena i RGB podsvícením, ale to si pro zlepšení životnosti integrované baterie možná budete chtít vypnout. Průměr její výdrže se pohybuje na 100 hodinách.

Razer Basilisk V3

Razer Basilisk V3

Drátová herní myš zláká k vyzkoušení citlivostí 26 000 DPI. Optický senzor Razer Focus+ se vyznačuje maximální přesností. Myš je určena pro praváky a její ergonomie je skutečně zdařilá.

Využít můžete hned 11 tlačítek. Zajímavým doplňkem je rovněž čtyřsměrné kolečko HyperScroll, které využijete i při práci. Ve srovnání se svým předchůdcem V2 zachovává design s charakteristickou opěrkou palce.  Oproti předchozí generaci tak tato myš dokázala přinést celou řadu vylepšení, aniž by jiné prvky ošidila.

Potěší i dostupné podsvícení Razer Chroma RGB s 16,8 miliony barev. Pro připojení k počítači slouží USB.

SteelSeries Sensei 310

SteelSeries Sensei 310

Pokud hledáte kvalitní „obouruční“ myš, vsaďte na model SteelSeries Sensei 310. Co se týče základních parametrů, nabídne tato myš maximální citlivost až 12 000 DPI a celkem 8 tlačítek. Optická myš využívá rozhraní USB.

Zajímavé je na této myši primárně to, že díky inovovanému plastovému provedení vám poskytne spolehlivý úchop i ve zpocené ruce. Zároveň je malá a lehká. Hmotnost dosahuje pouhých 92 gramů. Osazena je kvalitními mechanickými spínači Omron s životností až 50 milionů kliknutí.

Logitech G Pro Wireless

Logitech G Pro Wireless

Posledním zástupcem tohoto výběru je Logitech G Pro Wireless. Tato myš je vybavena senzorem HERO 16K pro maximální přesnost. Citlivost činí 16 000 DPI. Zařízení vývojáři značky Logitech přisoudili hned 8 tlačítek. Pro připojení slouží bezdrátový USB přijímač.

Myš je vhodná pro praváky i leváky. Nadchne jednoznačně zdařilým designem, ale i extrémně nízkou hmotností, která se vyšplhala těsně nad 80 gramů. Přesto myš nepůsobí nijak lacině nebo křehce. Materiály naopak už na pohled vypadají poctivě. Solidní je i výdrž baterie – kolem 40 hodin. Počítat už musíte s o něco vyšší cenou ve srovnání s konkurencí.

Závěr aneb jak si vybrat nejlepší herní myš

Co se týče citlivosti, dnes už můžeme říci, že i levné myši se mohou pochlubit vysokými hodnotami a svůj účel tedy splní velice dobře.

Nutné je proto především vybrat si takovou myš, která vám bude vyhovovat. Měla by tedy mít vhodný tvar i hmotnost právě pro vaši ruku. Profesionální hráči obvykle doporučují lehčí a jednodušší myši s menším počtem tlačítek. Mnoho tlačítek už může nepříjemně překážet. Lehčí myš sníží únavu zápěstí, dbejte tak na hmotnosti pod 100 gramů.

Pokud budete chtít bezdrátovou myš, což bývá hlavně otázkou pohodlí, lze ji již dnes doporučit. Odezva je u tohoto provedení velmi dobrá. Nutné je však stále prozatím vyhnout se technologii Bluetooth.

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux