Nejlepší herní klávesnice v roce 2022

Kvalitní klávesnice by měla být stylová a zároveň ergonomická. Jak takovou poznáte? Na které parametry je důležité dbát?

Pořizujeme herní klávesnici

Nejlepší herní klávesnice by měla mít dostatečně rychlou odezvu a vyznačovat se hlavně spolehlivostí. Většina herních modelů je charakteristická i tím, že disponuje RGB osvětlením.

Důležité je vědět, že univerzální herní klávesnice neexistuje. Každý hráč má odlišné preference. Někomu tak může vyhovovat klávesnice v minimalistickém 60% formátu, jiný upřednostní modely typu tenkeyless neboli TKL (standardní klávesnice postrádající číselné klávesy).

Berte proto náš žebříček jako orientační, vhodný spíše k tomu, abyste si sami ujasnili, jaký typ klávesnice je pro vás ten správný a co od této periferie očekáváte.

Nejlepší herní klávesnice pro rok 2022

Corsair K100 RGB Optical

Špičková klávesnice v prémiové kvalitě zaujme svým provedením z vysoce kvalitních materiálů v podobě hliníku. Drobnou nevýhodou modelu Corsair K100 RGB Optical je tak hlavně to, že je poměrně rozměrný. Na stole mu proto budete muset vyšetřit dostatek místa.

Jedná se o mechanickou klávesnici, která se může pyšnit vynikající odezvou. Double-Shot PBT klávesy zaručují vynikající odolnost. Vybavena je opticko-mechanickými spínači Corsair OPX. Disponuje hned 6 nastavitelnými makro klávesami a multifunkčním kolečkem iCUE. Potěší také praktická magnetická opěrka zápěstí.

Mountain Everest Max

Klávesnice Mountain Everest Max vsází na minimalistický design, prémiové materiály (hliník) a vysoký výkon.

Největší předností je hlavně modulární provedení. Díky dodávanému numpadu můžete využít například na práci plnohodnotnou klávesnici, během hraní však spíše poslouží TKL provedení. Jako vůbec první klávesnice je rovněž opatřena media dockem s displejem.

Z výroby je vybavena spínači Cherry MX Silent, které přinášejí dlouhou životnost. Díky modulárnímu zpracování si je snadno můžete během provozu vyměnit i za jinou kompatibilní variantu. Potěší i dodávaná opěrka pro zápěstí. Méně pozitivním aspektem zůstává hlavně vyšší cena.

Logitech G915 Lightspeed

Preferujete-li pohodlí bezdrátových klávesnic, měl by vás zajímat tento model od Logitechu. Je nicméně potřeba upozornit, že za pohodlí se platí. Bezdrátové klávesnice jsou proto obecně dražší než verze s kabelem. Co se týče životnosti baterie, obavu mít nemusíte, klávesnice vydrží až několik hodin nepřetržitého hraní.

Logitech G915 Lightspeed má velmi elegantní a robustní provedení. Vyrobena je z hliníku. Pořídit lze také TKL verzi, nicméně spíše lze doporučit klávesnici plnohodnotnou.

Vyniká především nízkoprofilovými mechanickými spínači, které jsou velmi citlivé. Vybavena je kolečkem pro regulaci hlasitosti. Dále přizpůsobit si klávesnici můžete i s pomocí makro kláves. Samozřejmostí je i podsvícení.

Keychron K2 (Version 2)

Teze o dražších bezdrátových modelech neplatí bezvýhradně. Dokazuje to i Keychron K2 ve verzi 2. Pyšní se příznivou cenou a současně byla osazena mechanickými spínači Gateron. Ty sice neobstojí v konkurenci špičkových produktů a je na nich důraz na cenu znát, nicméně na poměr ceny a výkonu si tato klávesnice umístění v našem žebříčku zaslouží. 

Oželet však na konto ekonomicky pojatého konceptu budete muset barevné podsvícení. Dostupná není bohužel ani opěrka zápěstí. Klávesnice disponuje 84 klávesami a nemá numerický blok.

Zaslouží si ale ještě jednu pochvalu: Velmi dobrá je naopak konektivita, kterou oceníte hlavně v práci, klávesnici totiž připojíte k až 3 zařízením najednou.

HyperX Alloy Elite RGB

Jednoduché designové provedení mohou založením minimalisté určitě uvítat. Ač se šetřilo s efektními prvky navenek, konstrukci pojala značka HyperX poctivě. Klávesnice je patřičně robustní díky tomu, že je vyrobena z kovové slitiny.

Ani co se týče funkčnosti tady rozhodně nechybí nic, co by měla mít správná herní klávesnice. Osazena je spínači Cherry MX. Díky tomu se může chlubit precizní odezvou a spínače nabídnou životnost až 50 milionů úderů. Došlo i na další zajímavé funkce Anti-ghosting a plný N-key rollover.

Potěší také dynamické světelné efekty, přítomnost RGB podsvícení a světelnou lištou osazenou hned 18 LED. Naopak se budeme muset obejít bez opěrky zápěstí.

Razer Cynosa Chroma

Razer Cynosa Chroma je vysoce výkonná a propracovaná herní klávesnice. Aktuálně ji můžeme označit i jako nejlepší membránovou klávesnici na trhu.

Obecnou vlastností membránových klávesnic je to, že mají kvůli gelovým spínačům delší reakční dobu. Přesto se však najde řada hráčů, kteří toto řešení preferují, což jednoznačně není špatně. Tato klávesnice je vybavena velmi citlivými klávesami s nízkým profilem.

Jde i model, který je cenově dobře dostupný, proto ale musejí zájemci o něj opět překousnout absenci opěrky zápěstí. Z nadstandardních funkcí je přítomno pouze RGB podsvícení.

Shrnutí aneb co byste si měli z tohoto textu odnést

Zcela zásadním faktorem pro výběr klávesnice jsou spínače. Volba je samozřejmě do znační míry subjektivní. Nicméně objektivně v rozhodování mezi mechanickými a membránovými klávesnici určitě bude hrát roli delší životnost mechanických spínačů.

V případě, že si skutečně vyberete mechanickou klávesnici, je vhodné se zaměřit i na typ spínače. Nejběžnější je typ Cherry, nicméně existuje i řada jiných druhů včetně těch vysoce kvalitních.

Dalším důležitým bodem, který byste měli před nákupem zvážit, je to, zda je vhodnou alternativou klávesnice s vyhrazenými multimediálními klávesami. To je pochopitelně též otázkou individuálních preferencí, nicméně alespoň možnost přepínat horní řádku mezi funkcemi a ovládacími prvky médií lze doporučit. Mít samostatný ovladač hlasitosti může být velmi užitečné.

Velikost klávesnice je subjektivní, nicméně faktem je, že plnohodnotná klávesnice nabídne numpad i maximum funkcí. Musíte pro ni ovšem na stole najít prostor.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux