Jak být lepší ve Fortnite

Fortnite

Fortnite je jednou z nejpopulárnějších her současnosti a budoucnost této hry vypadá velice slibně. Díky možnosti freetoplay a přiměřeným požadavkům na hardware vašeho herního zařízení jí hraje opravdu velká komunita hráčů a ti kdo jí nehrají, tak sledují nejznámější streamery a doufají, že budou jednou jako oni. Stát se profihráčem ve Fortnite není vůbec lehké a vyžaduje to hodiny a hodiny tréninku a sledování streamů. My vám ale poradíme pár tipů, jak celý tento proces urychlit, abyste se i vy mohli vyrovnat těm nejlepším hráčům. 

1. Naučte se rychle stavět

Ono postavit něco není až takový problém, ale postavit něco rychle a aby to mělo hlavu a patu, to už je větší oříšek. Proto neváhejte a začněte skákat do lokací, kde je hodně dřeva a klid, abyste si mohli trénovat stavění. Také je důležité mít jednotlivé stavební prvky nastavené na konkrétní klávesy, jelikož bez toho se neobejdete, navíc stavění s kolečkem je příliš zdlouhavé a neefektivní.

2. Trénujte PvP

Skákat do odlehlé lokace, kde máte jistotu skvělého lootu a nikdo jiný tam s vámi nebude je super. Z lokace vyběhnete s tím nejlepším lootem poběžíte 10 minut a pak narazíte na hráče, který vás zabije jednou ranou z pumpy a vy můžete jít leda tak brečet do kouta. Proto čas od času zaleťte do frekventovaných lokací, kde si procvičíte střelbu a pořádně se rozehrajete. Největší PvP lokací je Tilted Towers, kam ale skáče většina profi hráčů. Proto můžete zkusit i další lokace jako Dusty Divot, Salty Springs nebo Pleasant Park, kde budete mít o zábavu postaráno.

3. Základní výbava

Tady se asi většina profi hráčů bude rozcházet. Každému vyhovuje něco jiného. Za nás radíme mít vždy po ruce co nejlepší útočnou pušku, jednu až dvě brokovnice, odstřelovací pušku, mini-shieldy a nějaké ty věci na léčení. Daleko důležitější pro vás bude stavební materiál. Toho totiž není nikdy dost. Ani nevíte kolikrát ve hře umřete právě proto, že vám došlo dřevo. Naše rada je – noste u sebe minimálně 500 dřeva.

4. Hrajte chytře

Fortnite nabízí opravdu širokou škálu způsobů, jak přelstít vašeho soupeře, ať už za pomocí pevných textur, vlastních staveb či jiných prvků ve hře, jako je třeba impulsní granát. Proto hrajte s klidem a s vědomím, že ne vždy je třeba hrát agresivně a chaoticky a ustřílet soupeře za každou cenu, ale někdy se vyplatí v klidu počkat a přemýšlet, jestli by nešla postavit nějaká lepší zeď, která by vám dala výhodu nad soupeřem a podobně.

5. Co nedělat

Nedoporučujeme abyste se proměňovali v keř. Ano poskytne vám sice krátkodobé útočiště, ale výrazně zhorší vaši viditelnost. Také nedoporučujeme schovávat se do keřů, jelikož je jen otázkou času, než vás někdo objeví.

Nezastavujte se na volném prostranství, raději si postavte malou bázi.

Neutíkejte z boje. Jinak se hrát nenaučíte a navíc je velká šance, že vás váš nepřítel stejně najde.

Nestavte bázi vyšší než 4 bloky. Jinak vám ji váš nepřítel rozstřílí, vaše postava spadne a umře.

Nepoužívejte útočené pušky na blízko.

Při čekání ve vaší bázi nevystrkujte zbytečně hlavu.

Tak to bylo pár základních rad na to, abyste se stali lepším hráčem ve Fortnite. Nezapomeňte, že je důležité si hru užívat a zbytečně se nerozčilovat. Ten kdo umí zachovat klidnou hlavu a uznat, že byl soupeř lepší, se dokáže rychleji poučit za svých chyb a stát se tak profi hráčem.