Call of Duty: Warzone

Vydání každého nového Call of Duty, jedné z těch vůbec nejpopulárnějších videoherních sérií, vždy znamená ze strany hráčů pochopitelně zvědavost, ale také nervozitu. Nejinak je tomu i v případě WarZone, které se nyní po dlouhém čekání objevilo jakožto free-to-play titul ke stávajícímu Call of Duty: Modern Warfare, které vyšlo loni v říjnu. WarZone je však i samostatnou hrou, kterou je možné si pořídit zcela zdarma, a to buď stažením z oficiálních stránek nebo shopů jednotlivých konzolí. Pakliže se logicky ptáte, jakým způsobem bude tedy hra vydělávat, bude to na bázi mikrotransakcí, za které si můžete pořizovat různá vylepšení. Dodejme ještě, že hra vyšla na konzole Playstation 4, Xbox One a na počítače.

Názory hráčů na směr, kterým se Call of Duty v posledních letech vydalo, se značně různí. Přesto je pravděpodobně podstatně více takových, jimž zasazení do moderní a ve velké míře až futuristické doby nijak zvlášť nesedí a radši by prožily další dobrodružství, které by se odehrávalo na pozadí 2. světové války. Tak jako tak, každé nové Call of Duty znamená velkou událost a když se k ní ještě přidá Battle royale jakožto fenomén současné doby, tak obzvlášť. Lidé z Activision si samozřejmě nemohli nevšimnout, jak obrovským herním trhem se stávají právě battle hry a chtějí si z tohoto koláče nějaké to sousto ukousnout také. Obzvlášť, když to minule s Call of Duty: Black Ops 4 tak úplně nevyšlo.

Jaké je Call of Duty: WarZone?

Call of Duty nás tentokrát zve do válečné zóny. Ve WarZone se v tuto chvíli nachází dva herní módy, a to Battle royale a Plunder. V módu Plunder jde o to dokončit zápas s největším množstvím peněz, které získáváte zabíjením soupeřů či plněním zvláštních úkolů. Oproti tomu Battle royale, který hráče zajímá pochopitelně více, je klasickou battle royale hrou, kde bojují všichni proti všem na mapě, která se neustále zmenšuje. Dodejme, že se do ní může zapojit naráz až 150 hráčů, a to je masakr. Vaším úkolem je pak pochopitelně zůstat posledním přeživším, ať už jednotlivcem tak týmem. K splnění tohoto cíle máte k dispozici obrovské penzum zbraní, ale i vrtulníků, letadel a vozidel. Hra je primárně uzpůsobena spíše pro kooperaci ve trojicích, kterých tak může být až 50. Hrát sám se nevyplácí, protože se tím okradete o možnost, kdy kupříkladu jeden řídí vozidlo, zatímco druhý střílí. Nejdůležitějším aspektem pak bývá tradičně hratelnost a ta je v tomto případě obdobně skvělá jako již ve zmiňovaném Call od Duty: Modern Warfare. Dynamika, akce, výborná grafika, rozsáhlá mapa na půdě města nazvaného Verdansk a vesniček v jeho okolí. To vše ve WarZone najdete. Zajímavé je rovněž to, že v případě smrti, jste posláni nejprve do tzv. Gulagu, tedy vězení, kde máte ještě jednu šanci si vybojovat návrat zpět do mapy. I V battle módu vyděláváte peníze, které můžete použít třeba za zakoupení vlastního oživení či vašeho spoluhráče.  

Verdikt

A verdikt? Na WarZone se netrpělivě čekalo, a nyní už můžeme říci, že bylo na co. Hra se totiž může směle zařadit k nejoblíbenějším hrám v rámci žánru jako jsou PlayerUnknown’s Battlegrounds, Apex Legends či Fortnite. Vstřícným krokem je pak fakt, že WarZone je zcela zdarma, a to je obzvláště v této nelehké době, kdy mají hráči na hraní více času, než by si možná přáli, skvělá zpráva. To pochopitelně také umožní její rychlé šíření a větší komunitu hráčů.

Call of Duty: Warzone ke stažení zdarma

HW / systémové požadavky

Minimální

 • OS:  Windows® 7 64-bit (SP1) or Windows® 10 64-bit
 • Procesor:  Intel® Core™ i3-4340 or AMD FX-6300
 • Paměť:  8 GB RAM
 • Grafická karta:  NVIDIA® GeForce® GTX 670 / NVIDIA® GeForce® GTX 1650 or AMD Radeon™ HD 7950 – DirectX 12.0 compatible system
 • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
 • Pevný disk:  175 GB

Doporučené

 • OS: Windows® 10 64-bit latest update
 • Procesor: Intel® Core™ i5-2500K or AMD Ryzen™ R5 1600X Processor
 • Paměť: 12 GB RAM
 • Grafická karta: NVIDIA® GeForce® GTX 970 / NVIDIA® GeForce® GTX 1660 or AMD Radeon™ R9 390 / AMD Radeon™ RX 580 – DirectX 12.0 compatible system
 • Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
 • Pevný disk: 175 GB

Galerie

5 2 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux