BenQ Mobiuz EX270QM

BenQ Mobiuz EX270QM je 27palcový herní monitor, který se může pochlubit působivou sadou funkcí, včetně obnovovací frekvence 240 Hz, doby odezvy 1 ms a certifikace DisplayHDR 600. Dále nabízí rozlišení 2560 x 1440, špičkový jas 600 nitů a 98% pokrytí gamutu DCI-P3.

Pokud jde o design, BenQ Mobiuz EX270QM má elegantní vzhled s tenkým rámečkem a atraktivním zadním krytem s několika symbolickými RGB osvětlením. Při pohledu dopředu se však vyznačuje poměrně mohutnou bradou, což se nemusí líbit každému.

Monitor nabízí panel IPS a podporuje technologie Freesync Premium Pro a NVIDIA G-SYNC Compatible, které uživatelům poskytují plynulé hraní bez trhání. Je také vybaven dvěma konektory HDMI 2.1 a DisplayPortem 1.4, které podporují maximální obnovovací frekvenci panelu 240 Hz, což umožňuje hraní her bez zpoždění a s rychlou odezvou.

Jednou z výrazných vlastností monitoru BenQ Mobiuz EX270QM je integrovaný systém reproduktorů 2.1 s 5W subwooferem, což je u herního monitoru poněkud neobvyklé. Monitor je navíc dodáván s přibaleným infračerveným dálkovým ovladačem, což je charakteristický rys společnosti BenQ.

Funkce místního stmívání panelu je typu edge-lit, a i když pomáhá umožnit certifikaci HDR 600, nenabízí skutečnou schopnost HDR ani lepší výkon HDR. Panel propouští světlo na druhém konci stupnice, čímž vymývá černé tóny a činí je spíše plochými a šedými.

Monitor však velmi dobře vykresluje obsah SDR v režimu HDR, což je úleva pro ty, kteří mají zkušenosti s monitory, které v režimu HDR obsah SDR zkreslují. I když zážitek z HDR není absolutně pravý, je tak dobrý, jak to jen u tohoto typu displeje jde.

Celkově BenQ Mobiuz EX270QM nabízí silný počáteční dojem díky své působivé sadě funkcí, včetně obnovovací frekvence 240 Hz, doby odezvy 1 ms a certifikace DisplayHDR 600. Může se také pochlubit elegantním designem, integrovanými reproduktory a přibaleným infračerveným dálkovým ovládáním. Jeho funkce místního stmívání s osvětlením na okrajích a vymývané černé tóny se však nemusí líbit každému.

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux