Apex Legends

Apex Legends je další z hladových battle royale her, které si pro sebe chtějí ukousnout co největší počet hráčů, kteří tento žánr doslova milují. Battle royale je v současnosti totiž jedním z těch nejhranějších a není tudíž divu, že se celá řada vývojářských studií (přičemž EA není výjimkou) snaží přijít s takovou hrou, která je posune do popředí zájmu. Ale může se to podařit právě Apex Legends? Nyní, zhruba rok po vydání hry, můžeme říci, že nejspíše ne, protože hra nezpůsobila takový boom jako si pánové z Electronic Arts jistě představovali. Sice nakrátko vystřelila nahoru, nicméně to asi každá novinka, ale zájem o ni poté postupně upadal. To nicméně neznamená, že by bylo nutné nad Apex Legends lámat hůl. Obzvlášť, když si ji můžete zahrát zcela zadarmo v rámci free-to-play, a to na PC, Xboxu One i PS4.

Jaké je Apex Legends?

Stejně jako prakticky ve všech hrách, jde i v Apex Legends o to přežít útoky nepřátel a naopak se jich co nejvíce zbavit tak, abyste zůstali těmi posledními přeživšími. Tentokrát ovšem v trojčlenných týmech. Nicméně oproti dalším podobným hrám, zde se startuje pouze na šedesáti hráčích, což může zpočátku způsobovat, že to chvíli trvá, než začne ta pravá akce. Zbraně a vylepšení hledáte v průběhu hry, protože do začátku nedostanete nic. Každá z postav, za které můžete hrát, pak disponuje speciálními schopnostmi. To znamená, že sice můžete používat všechny zbraně, ale právě charakter postavy určuje, jak moc efektivní jsou. To dodává Apex Legends po taktické stránce, kdy je důraz kladen hlavně na týmovost.

Verdikt

Objektivně řečeno, není toho moc, co by se dalo Apex Legends vytknout, avšak paradoxně je to možná ten důvod, proč se netěší takovému zájmu. Her v rámci žánru je už moc a potenciální trh je nasycen, přičemž se patrně spíše přikloní k titánu jménem Fortnite. Je velice těžké do této konkurence proniknout, a to pro nové i starší hry. Jedinou čestnou výjimkou pak může být nové Call of Duty WarZone, které má podle prvních zpráv nájezd na to stát se jedním z nejdominantnějších titulů v rámci battle royale žánru. Každopádně, rozhodněte doporučujeme dát Apex Legends šanci, protože vás dost možná překvapí, jak moc zábavnou hrou je. Bere si totiž to nejlepší z různých her, což funguje překvapivě dobře. Může pro Vás ovšem být problémem přemluvit své přátele k tomu, aby s vámi hru hráli, zatímco vás budou naopak přesvědčovat k tomu, ať se vrátíte k Fortnite.

Apex Legends ke stažení zdarma

Download Game

HW / systémové požadavky PC:

MINIMÁLNÍ:

 • OS: 64-bit Windows 7
 • CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor
 • RAM: 6GB
 • GPU: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7730
 • GPU RAM: 1 GB
 • HARD DRIVE: Minimum 22 GB of free space

DOPORUČENÉ:

 • OS: 64-bit Windows 7
 • CPU: Intel i5 3570K or equivalent
 • RAM: 8GB
 • GPU: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
 • GPU RAM: 8GB
 • HARD DRIVE: Minimum 22 GB of free space

Gameplay

Galerie


2 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux