Dota 2

Pokud bychom měli vytvořit seznam nejoblíbenějších her, bude mezi nimi zaručeně i titul s názvem Dota 2, vyvíjená společností Valve Corporation. Jedná se o oblíbený žánr MOBA, tedy Multiplayer Online Battle Arena. Jak už napovídá sám název tohoto konkrétního titulu, jedná se o titul, který při svém vývoji vycházek z oblíbené mapy DotA, se kterou je spjata hra Warcraft III. Právě ta tolik zaujala hlavního vývojáře, který se rozhodl pro vlastní titul, který byl poprvé představen v roce 2010. A i když se objevila celá řada kritiků, během pár měsíců se hra stala jednou z nejhranějších na oblíbené Steam platformě. Denně si ji tak v jednu chvíli zahraje až 9 000 000 hráčů z celého světa. A to samozřejmě zcela zdarma, jelikož Dota 2 je postavena na freetoplay módu.

Základní charakteristikou hry je fakt, že ji v jednu chvíli v rámci jedné mapy hraje 10 hráčů, kteří jsou rozděleni do dvou týmů. Účel hry je samozřejmě jasný, a to zničit soupeře. Tedy konkrétně zničit jeho hlavní budovu, která je nazývána jako Ancient. K němu se lze dostat třemi různými cestami, po kterých chodí konkrétní skupinky takzvaných creepů, moole a také ranged. Jedná se o postavy, které mají specielní funkce a vlastnosti. Dále je charakteristikou hry i sběr takzvaných goldů, tedy zlaťáků, které lze získat třeba za odražený útok, ale stejně tak i za zabití některého z nepřátel, nebo i za zabití neutrálního creepa, který se po mapě pohybuje.

Charakteristickým znakem hry Dota 2 je i to, že všichni hrdinové jsou ve svém základu naprosto stejný. Teprve samotný hra jim může dát konkrétní vlastnost a charakteristiku, a to s ohledem na konkrétní situaci, kterou absolvují. Lze tak mít hrdinu s označením Tank, který se pyšní odolností, nebo hrdina Ganker, která nabídne velkou sílu. Stejně tak je ale jedním z hrdinů třeba Carry, který dokáže střádat získané peníze. Vše poté doplňují i četné předměty, které se buď mohou volně vyskytovat, nebo je lze samozřejmě také zakoupit, a to v přímém obchodě, do kterého lze v rámci hry vstoupit.

Dota 2 ke stažení zdarma

Download Game

Dota 2 systémové požadavky

Minimální požadavky pro PC:

OS: Windows 7
Procesor: Dual core from Intel or AMD at 2.8 GHz
RAM: 4 GB RAM
GPU: nVidia GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeaon HD2600/3600
DirectX: Version 9.0c
HDD: 8 GB available space

Wallpapers / Screenshots

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux