Doom

Doom je akční počítačová hra, vydaná 10. prosince 1993 společností ID Software. Na hru navázala další 3 pokračování: Doom II z roku 1994, Doom 3 z roku 2004 a reboot Doom vyšel v pátek 13. května 2016. Podle hry byl natočen i film a vyšly i různé stolní hry a komiksy.

Doom vykresluje sci-fi/horor příběh elitního mariňáka vyslaného na Mars po napadení svého velícího důstojníka, který nařídil, aby jeho jednotky začaly střílet na civilisty. Pro mariňáky je Mars tím nejnudnějším místem.

Společnost UAC (Union Aerospace Corporation) tajně experimentovala s teleportací vytvořením brány mezi dvěma měsíci Marsu: Phobosem a Deimosem. Zpočátku šlo vše dobře – teleportace fungovala bez problému. Cosi se ale pokazilo, počítačové systémy na Phobosu hlásily poruchu a Deimos zmizel úplně. Z teleportační brány začli vylézat démoni z pekla, kteří zabíjeli nebo posedli všechny zaměstnance UAC.

Obdržíte zprávu od vědců se zběsilým voláním o pomoc. Proto se skupinou dalších vojáků odletíte na Phobos. Mariňák má hlídat obvod pouze s pistolí, zatímco zbytek skupiny postupuje dovnitř. Později, co se komunikace přeruší, vyjde mariňákovi vše najevo. Všichni jsou mrtví, jen on přežil. Mariňák sám nemůže opustit Phobos lodí a jediná cesta ven je probojovat se komplexem Phobosu.

Doom ke stažení zdarma

Zahraj si další staré hry

0 0 votes
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux