Counter-Strike 1.6

Counter-Strike (CS) je multiplayerová počítačová hra z pohledu první osoby (FPS) a celosvětově nejhranější fps onlinovkou současnosti.

Velký důraz je kladen na taktiku a týmovou práci. Tato střílečka zaručuje adrenalin a hlavně zábavu už více jak 8 let. Realistické zbraně, obrovské množství map a vyváženost hry si získaly spoustu fanoušků.

CS mají na svědomí pánové Minh „Gooseman“ Le a Jess „Cliffe“ Cliffe jako volně šířitelnou modifikaci pro legendární hru Half-Life, kterou vyrobila společnost Valve Software. První beta verze vyšla v červnu 1999. Le se v roce 2000 přidal k Valve, kde pokračoval v práci na CS a dalších hrách. Později Valve opustil a přenechal jí tento mód. Velký zájem ze strany hráčů vedl tvůrce k neustálému vývoji hry, který ji dovedl téměř k dokonalosti. Poslední verze CS na starém enginu Half-Life je 1.6. S vydáním nového Counter-Strike: Source běžícím na enginu Half-Life 2 se pravděpodobně dalších verzí původní hry nedočkáme.

Základní princip hry je jednoduchý, hráči se rozdělí do dvou týmů Counter terrorist (policisté) a Terrorist (teroristé). Na začátku je nastaven krátký čas pro nákup zbraní a vybavení a poté začne kolo. Podle typu mapy mají oba týmy rozdělené úkoly, při kterých dojde k boji na život a na smrt. Kolo končí, když se splní úkol mapy nebo jsou zabiti všichni hráči z jednoho týmu. Na výběr je několik typů misí. Nejhranější jsou mapy s pokládáním/zneškodňováním bomby (DE)(na turnajích se hraje jen tento typ) a osvobozováním rukojmích (CS). Na DE mapách mají teroristé za úkol položit bombu a zničit cíl, zatímco policisté musí tento cíl za každou cenu uchránit. CS mapy fungují na opačném principu, teroristé drží rukojmí a policisté je musí osvobodit. To vše ovlivňuje výzbroj a zkušenosti každého z hráčů.

Naučit se ovládání a základní herní skill není těžké. Hráč se musí naučit takticky uvažovat a být prospěšný týmu. Dobrý hráč dokáže předvídat pohyb a úmysly nepřítele. Vzhledem k tomu, že zdi se dají prostřelit je toto velmi užitečné. Nezkušený hráč často nemá tušení, jak ho mohl někdo zabít a považuje to za podvod (cheat). Přežití je často více otázka přemýšlení než umění střílet se zbraní.

Counter-Strike 1.6 ke stažení zdarma

Systémové požadavky PC

Minimální HW požadavky

  • 500 mhz processor
  • 96mb ram
  • 16mb video card
  • Windows XP

Doporučené HW požadavky

  • 800 mhz processor
  • 128mb ram
  • 32mb+ video card
  • Windows XP

Wallpapers / Screenshots

5 1 vote
Hodnocení
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napiš svůj názor a ohodnoť hrux