Bingo

Online kasina už dávno nejsou jenom místem, kde se hrají typické hazardní hry. Jelikož hráči mohou být různí, jsou různé i jejich potřeby a zájmy. I proto se do této oblasti dostává poměrně zajímavá škála různých dalších her, které si můžeme zahrát. Je to bingo. Na jednu stranu velmi známá hra, která může na někoho působit velmi nudně. Opak je však pravdou, jelikož bingo je dnes opět v módě a zvláště přední online kasina ho zařazují do své nabídky oblíbených a vyhledávaných her.

Jak se bingo hraje?

Už jste o bingu slyšeli, ale ještě nikdy jste ho nehráli? Potom nezoufejte, jelikož se aktuálně podíváme na základní pravidla, které tato hra má. Zde hraje hlavní roli vaše hrací karta, kterou získáte a na které jsou zobrazena náhodná čísla. Následně dochází k tahání konkrétních míčků, vlivem čehož dochází k tomu, že padlá čísla jednoduše zakreslujete do hrací karty. Zároveň pozorujete, zda vám začínají nebo nezačínají vytvářet jednotlivé linie. Linií se rozumí 5 vedle sebe zaškrtnutých čísel. Ta mohou být umístěna nejenom ve vodorovném směru, ale mohou být umístěna také ve svislém směru, stejně jako ve směru úhlopříčném.

V rámci hry bingo dnes existuje několik možností a cest, které se odvíjejí hlavně od počtu míčků, tedy hlavně od počtu čísel, která jsou v tomto směru k dispozici. Pokud budeme konkrétní, tak online kasina dnes nabízejí hlavně dvě nejznámější verze. V rámci první je taháno 75 míčků, zatímco v rámci druhé je to varianta, kde je k dispozici celkem 90 míčků. Stejně tak nesmíme zapomenout také na jednotlivé linie, které jsou považovány za ty výherní. Pokud někdo správně vyhraje ceny ve všech liniích, jedná se o takzvaný full house.

Jednoduchá hra na odreagování

Pokud bychom se měli podívat na základní charakteristiku této hry, musíme také říci, že ji maximálně ovlivňuje právě prvek náhody. A to hned ve dvou konkrétních fázích. V první řadě je to nejenom naše hrací karta, ale jsou to také čísla míčků, které jsou v tomto případě tahána. Jenom málokdo tak dokáže skutečně jakkoliv ovlivnit svou šanci na výhru. I proto je ale hra zajímavá a často vyhledávaná. Hlavně u těch lidí, kteří chtějí především zažít zajímavé napětí, které plyne z toho, že jim může chybět už pouze jediné číslo. Takových hráčů však může být i více a tak nakonec dojde k tomu, že hlavní cenu může vyhrát i někdo jiný.

Online se losuje neustále

Dnes je bingo zajímavou zábavou i v celé řadě různých klubů, stejně jako na řadě dalších různých míst. Informace o tom, kdy se bingo hraje, jsou pravidelně vyhlašovány. Pokud ale využijete online kasina, máte jistotu toho, že zde se hraje neustále. Můžete se tak kdykoliv přidat, a to jak ve dne, tak i v noci. Jediné, na co je třeba vždy počkat, to je na začátek každého losování, jelikož teprve poté můžete zaškrtávat čísla ve vaší hrací tabulce. Na co nesmíme zapomínat, to je fakt spojený také s tím, že v rámci online kasin je vše vyplňováno v podstatě automaticky a tak dochází jenom k tomu, že můžete postupně sledovat svou výhru.

Počet karet je neomezený

Velkou výhodou binga je také to, že ne vždy je nutné mít v ruce jenom jednu jedinou kartu. Aktuální pravidla samozřejmě umožní mít v ruce libovolný počet karet. Tímto způsobem lze výrazně zvýšit šanci na konkrétní výhru. Na druhou stranu nesmíme zapomínat hlavně na to, že v tomto směru také platí, že počáteční vklad do hry bude větší. Onou sázkou, kterou bingo používá je právě koupě konkrétního tiketu. Ten je ve většině online kasin poměrně levný, stejně jako není problém hrát i zdarma, a to s virtuálními penězi. To je ideální pro toho, kdo nechce riskovat případnou prohru, stejně jako pro toho, kdo si chce bingo zatím jenom vyzkoušet.

Nauč se, jak se hraje Bingo. Pravidla, strategie, tipy a triky.

Bingo je velmi jednoduchou hrou. Její princip hry tkví v tom, že se snažíte na svém Bingo tiketu z losovaných čísel sestavit řadu, sloupec či úhlopříčku.  Hrát můžete buď v kasinu, nebo online na internetu.

Základní pravidla

I když se nabízejí různé varianty hry, pravidla bývají stejná. Základem hry je tiket. Ten nejobvyklejší sestává z pěti řad a pěti sloupců, jedná se tedy o tabulku s pětadvaceti políčky rozložený v podobě čtverce pětkrát pět buněk. V každém sloupci může být maximálně pět čísel z patnácti. Tedy například v prvním sloupci bude pětice čísel vybraná z intervalu 1-15, ve druhém sloupci potom pětice čísel v rozmezí 16-30, třetí sloupec bude obsahovat čísla z rozpětí 31-45, čtvrtý z množiny 46-60 a konečně poslední pátý sloupec připouští jenom čísla od 61 do 75.

V losovacím osudí je 75 čísel. Každý hráč má zaškrtat 25 čísel na svém tiketu. Vprostřed tiketu někdy zůstává tzv. free, tedy volné pole. To označuje automatický zásah pro hráče. Přesná pravidla vždy záleží na konkrétní herně. Proto je třeba si ověřit, za jakých podmínek vyplnit tiket, abyste binga dosáhli. Někdy je nutné vyškrtat celý tiket, tedy všech 25 políček, ovšem jindy se vyškrtávají úhlopříčky nebo přímky či rovnoběžky.

Anglická varianta

Vyskytuje se i jednodušší varianta Binga, pocházející z Anglie. Ta se losuje z 90 čísel a tiket má rozměry třikrát devět políček. Tedy celkem 27 políček, a to ve třech řadách po devíti. Vy opět z těch tažených škrtáte ty, které máte na svém tiketu. Jsou zde tři kategorie výher. Té nejmenší hráč dosáhne, když vyškrtá jednu kompletní vodorovnou řadu. Druhou získá ten, kdo vyškrtá dvě linie. Konečně nejvyšší výhru získá hráč, jenž bude mít kompletní celý tiket.

Jak vypadá losování čísel v kasinu?

V osudí je celkem 75 míčků s čísly od 1 do 75. Buď se užívá k míchání míčků losovací buben (cage, klec) v níž míčky míchá ručně obsluha, nebo takzvaný losovač  (electronic blower), kde se míčky míchají pomocí vzduchového proudu. Tehdy míčky chytá náhodně přístroj. Míčky se umisťují do masterboardu, tabule vybavené 75 otvory. Ta nejvybavenější kasina mají systém, kdy se hned po vložení vylosovaného míčku číslo automaticky objeví i na elektronické tabuli (game board) zobrazující výsledky hry. Vyvolávač (celer) má během hry na starosti vyvolávání právě tažených čísel. Také informuje hráče o výhrách, bonusech atd. Takzvaní běžci (runner) potom vyberou tiket, jakmile někdo oznámí, že má bingo.

Jak probíhá samotná hra?

  • Každý hráč musí mít hrací kartu (card). Koupí si ji u obsluhy.  Karta obsahuje předtištěná a čísla se na ní zaškrtávají tužkou nebo fixem.  Jakmile hra skončí, karta už neplatí a je k vyhození. Existují ale i plastové nebo kartonové karty. Ty se dají použít vícekrát. V těchto případech se na zápis čísel používají štítky, které se dají odlepit, nebo jde o kartu s šuplíčky (tažená čísla se s jejich pomocí zakrývají).
  • Caller hráčům řekne, o jakou hru tentokrát půjde. Podle toho, co oznámí, se mění vzorec pro výhru. Buď může být diagonální, vertikální, horizontální, případně tzv. coverall nebo též zvaný blackout (máte pokryta všechna čísla na kartě)
  • Losování je velice rychlé. Jakmile pak někdo křikne bingo, okamžitě k němu spěchá ruber a sebere mu kartu. Bere ji k zaměstnanci kasina, který ji zkontroluje. Nenajde-li žádnou závadu, vyplatí výhru. Je-li výherců více, podělí se o ni. Jackpot (velká výhra vázaná na určité podmínky – obvykle je nutné trefit všechna čísla) ovšem náleží jenom tomu, kdo křiknul bingo jako první.

Variace hry

Za nejobvyklejší kombinaci, kterou musíte mít, abyste bingo získali, je řada pěti čísel, a to buď vertikální, horizontální, nebo diagonální. Existuje ale i bezpočet variací binga, například Four Corner Bingo (čtyři rohy hrací karty), T Bingo (tvar písmene T), L Bingo (tvar písmene L) nebo Picture Frame Bingo (všechna čísla po obvodu karty).

Jackpot

Jackpot funguje stejně jako u mnoha jiných her. Zvyšuje se po každé další hře, a to až do chvíle, než se někomu povede ho vybrat. Pro sebrání jackpotu je ovšem nutné mít tzv. blackout bingo a dosáhnout ho do určitého omezeného počtu tahů.

Otázka strategie

I když existují různé strategie hry, ve skutečnosti s nimi moc neuspějete. Provozovatelé totiž mají výhodu nastavenu na svoji stranu minimálně v 25-30 %, ovšem někdy i výše. Dá se hrát s větším počtem karet, kdy je výhra pravděpodobnější, ovšem sledovat je všechny naráz vyžaduje velkou pozornost. Pak se může stát, že si nevšimnete, že na některé z nich máte bingo. Výhodnější jsou také hry s menším počtem hráčů nebo možnost vybrat si karty, kde se čísla nekryjí.